Rüzgar Endüstrisi & RES

Rüzgar Enerjisi projelerinde deneyimli ekibimizle profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Şirketimiz 1998 yılında Türkiye’nin ilk rüzgâr santrali olan 7,2 MW Kurulu güce sahip 12 adet Vestas 600 kw rüzgâr türbinin tüm mekanik ve elektrik montaj müteahitliğini yapmıştır.


Rüzgâr Ölçüm Direkleri

Firmamız mevcut çelik konstrüksiyon ve talaşlı imalat atölyelerinde boru konstrüksiyon ve lattis rüzgar ölçüm direklerinin geliştirilmesi, imalatı, cihazlarının ithalatı ve montajı olmak üzere Türkiye’de dikilen tüm direklerin %60 dan fazlasını gerçekleştirmiş ve yeni kurulacak santral fizibiliteleri için oluşacak taleplerin tümüne yetişecek kapasiteye ulaşmıştır.


RES İşletme

Rüzgâr enerjisine dayalı üretim tesisi için uygun yer belirlendikten sonra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ya lisans başvurusu yapılarak teminat mektubu verilir.

Rüzgâr santrali kurulması planlanan bölgeye rüzgâr ölçüm direklerinin komple montajı ve periyodik bakımları da yapılarak günlük nem, rüzgâr hızı vb. gibi değerleri ölçülür. Bir yılın sonunda microciting ile çıkarılan Rüzgâr haritası değerlendirilir ve istendiği takdirde bu ölçüm sonuçları, izlenen bilgiler raporlanarak müşteriye geri bildirim yapılır. 

Firmamız tüm bürokratik formaliteleri takip ederek, dünya standartlarında 60 mt ye kadar rüzgâr ölçüm direği imalatını kendi üretim tesislerinde başarı ile gerçekleştirmektedir. Ayrıca firmamız akradite ölçüm cihazlarının ithalatını da yapmaktadır. 

Karmaşık ve yorucu bir süreç olan rüzgar santrali kurulumunun rüzgar ölçümleme bölümünde anahtar teslim çözümler sunarak yatırımcının para ve zamanını en efektif şekilde kullanmasına yardımcı olur. Ölçüm direği imalatı, montajı, servis/bakımı ve veri takibi işlerini aynı çatı altında toplayarak yatırımcıya ve proje yöneticilerine hızlı ve güvenilir bilgi akışı sağlar. Veri takibi ve ölçüm direğine acil müdahale işlerini yatırımcının omuzlarından alarak özel yazılımlar sayesinde minimum veri kaybı ve maksimum veri güvenliğini garanti eder.