Güneş Enerjisi Teknolojileri

Güneş Enerjisi konusunda, proje geliştirme, mühendislik ve uygulama hizmetleri sunuyoruz.

Bu sektör de çok çeşitli uygulamalarımız olmakla beraber bunlardan en önemlileri tarafımızca Kipa-Kuşadası ve Kipa-Marmaris mağazaların kurulan 20 kw ve 30 kw lık tesislerdir.


Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi

Güneş, dünyamıza ve diğer gezegenlere enerji veren sonsuz denebilecek bir güce sahip tek enerji kaynağıdır. Yer yüzeyine gelen güneş ışığından ısı ve elektrik üreten güneş enerjisi teknolojileri; tasarım, uygulama alanı, teknoloji düzeyi bakımından büyük çeşitlilik göstermektedir.

Güneş enerjisinden elektrik üretme işi hem gereklilik hem de çevreci teknolojileri kullanması nedeni ile günümüzün en popüler yatırım konularından biri olmuştur.  

Firmamız şimdiye kadar bu konuda önemli işler gerçekleştirmiş ve proje gelisştirme işlerine devam etmektedir. Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından olan enerji üretimi konusunda ayrıca uzman olan bir ekibimiz sürekli olarak yeni projelerde çalışmaktadır. Bunlardan en önemlisi megawatt düzeylerinde açık alan güneş tarlaları olup yakında bu konudaki gelişmeler sayfamızda yeralacaktır.

 

Güneş enerjisi ile ilgili faliyet alanlarımız aşağıda yeralmaktadır: 

  • Güneş paneli, rüzgar türbini, şarj regülatörü, çevirici, akü ve diğer sistem elemanlarının tedariki, 
  • Şebekeden uzak konutlar, telekom sistemleri, baz istasyonları, güvenlik sistemleri ve telsiz-verici-aktarıcı sistemler için anahtar teslim rüzgar, güneş veya hibrid enerji sistemleri, satış, montaj ve bakım hizmetleri, 
  • Yenilenebilir enerji yatırımları için fizibilite çalışmaları, 
  • Yenilenebilir enerji konusunda araştırma geliştirme projeleri için konsept çalışmaları, finans danışmanlığı, uygulama ve değerlendirme çalışmaları, 
  • Enerji verimliliği ve rüzgar-güneş enerji konusunda danışmanlık, mühendislik çalışmaları.